Türk Hava Yolları Uçaklarında Rüzgar Sörfü Malzemelerini Taşıma

Thy Uçuşlarında Rüzgâr Sörfü Ekipmanlarının Taşınması

Türk Hava Yolları’nın iç ve dış hatlarda yolcu yanında bulunması şartıyla https://www.turkishairlines.com/tr-tr/bilgi-edin/spor-ekipmanlari/ruzgar-sorfu/ adresinden alınmış rüzgar sörfü malzemelerinin taşınması hakkındaki yönetmelik aşağıdadır

Rüzgâr sörfü ekipmanları; bir adet sörf tahtası, bir adet tahta seren, bir adet direk ve bir yelkenden oluşur. Rüzgâr sörfü çantası kişisel eşyaları içermemelidir. Maksimum uzunluğu 292 cm (115 inç), genişliği ise 60 cm (24 inç) olmalıdır.

Türk Hava Yolları Uçaklarında Rüzgar Sörfü Malzemelerini Taşıma

– Rüzgâr sörfü direkleri/yelkenleri sökülebilir ve katlanabilir olmaları halinde kabul edilir.
– İç hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanmaz, kayıtlı bagaj işlemi yapılır. Serbest bagaj taşıma hakkını aşması durumunda ağırlığı oranında fazla bagaj ücreti talep edilir.
– Dış hat uçuşlarında özel bagaj ücreti uygulanır.
– Sörf tahtası özel çantasında, burun ve kuyruğun korunması için baloncuklu naylon veya köpük ile paketlenmeli ve yan tarafları darbeyi yumuşatacak şekilde desteklenmelidir.
– Rezervasyon girişinin yapılması zorunludur.
– Filomuzdaki bazı uçak tipleri bu boyutlarda kargoyu taşımaya müsait olmadığı için rezervasyon işleminiz sırasında ilgili personeli bilgilendirmeyi unutmayın. Uygun ölçülerde olmayan ekipmanlar kargo seferleri ile taşınır.

* Akabe (AQJ) varışlı tüm seyahatlerimizle bu seyahatlerin geri dönüş güzergâhlarında 1 adet dalış takımınızı 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz taşıyoruz. Birden fazla dalış takımınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.
* Hurgada (HRG) ve Şarm El-Şeyh (SSH) varışlı tüm seyahatlerimizle bu seyahatlerin geri dönüş güzergâhlarında 1 adet dalış takımı, uçurtma sörfü ve rüzgâr sörfü ekipmanını 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz taşıyoruz. Birden fazla dalış takımı, uçurtma sörfü ve rüzgâr sörfü ekipmanınızın olması ya da seyahatinizin Türkiye’de 24 saatten fazla duraklama içermesi durumunda özel ücretler geçerlidir.

Rüzgâr sörfüyle masmavi denizlere yelken açmaya hazır mısınız? Rüzgâr sörfü ekipmanlarınızla birlikte dilediğiniz yere uçabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir